Při rozhovorech vedených s rodiči žáků, kolegy, podřízenými i nadřízenými se poměrně často dostáváme do situací, kdy se nejedná pouze o zdvořilostní konverzaci. Obsah a cíl takových rozhovorů je pestrý a atmosféra, v níž probíhají, nebývá bohužel vždy optimální.
K nejčastěji zmiňovaným bariérám úspěšného vedení efektivního rozhovoru patří nedostatek času, pociťovaný tlak, nebo naopak malý zájem ze strany rodičů, nezvládnuté emoce nebo ohrožení jistoty ohledně vlastních kompetencí, ať osobních či profesních.
V tomto tréninkovém programu vás naučíme, čím začít a čím ukončit profesionálně vedený konstruktivní rozhovor a jak ho strukturovat. Dozvíte se, co platí na rozrušeného nebo rozčileného rodiče, jak se jím nenechat vyvést z míry a čeho se raději vyvarovat. Poznáte rozdíl mezi profesionálním a neprofesionálním jednáním. Seznámíme vás s nástroji a technikami efektivní komunikace a vyzkoušíte si, jak s jejich pomocí dojít v rozhovoru co nejdříve k cíli, aniž byste (alespoň ze své strany) opustili atmosféru klidu, bezpečí a respektu.
Zkušená psychoterapeutka, rodinná a výchovná poradkyně, lektorka a supervizorka.
Akreditováno MŠMT.
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB