Dnes | |
Více akcí v daný den | |
Na osmi setkáních (64 hodin) si důkladně osvojíte klíčové techniky koučování a naučíte se je používat ve vztahu k žákům. Budete tak (ještě) lépe rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, budete podporovat jejich kritické myšlení a jejich schopnost pracovat sám se sebou a efektivně se rozhodovat.
Cyklus tří seminářů pro zástupce ředitele. Přesvědčíte se, zda umíte 1. dobře řídit školu a svěřenou agendu, 2. vést pracovníky, porady, předcházet konfliktům 3. hodnotit a vést k sebehodnocení.
Pro žáky jsou školní výlety vrcholem roku, ale pro ředitele a pedagogy často znamenají noční můru plnou řešení pracovní doby, cestovních limitů a příplatků, zatímco otázky jako "Kdo za co ručí?" zůstávají viset ve vzduchu. Rodičovská prohlášení o odpovědnosti nejsou kouzelná hůlka, jak by si někdo přál, a právní předpisy na delší pobyty, jako je škola v přírodě, kladou jasná pravidla. Webinář proto nabídne srozumitelný návod, jak se s těmito povinnostmi vůči zaměstnancům a žákům popasovat.
Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem i dospělým lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, zmírnit vztek, hněv i strach. Tento praktický seminář dá účastníkům spoustu inspirace a nápadů, jak zařadit tuto techniku do života dětí jak v mateřských školách, tak dětí ve školách základních.
Načerpejte inspiraci pro nové způsoby hodnocení, ujasněte si co je a co není cílem hodnocení, naučte se používat takové hodnoticí postupy, které vedou k podpoře učení a k vytváření podporujícího edukačního prostředí. Na semináři bude řeč také o hodnocení žáků při on-line výuce.
Zaměříme se na tolik důležitou právní odpovědnost ve školní družině. Pokusíme se pokrýt všechny možné oblasti od GDPR, přes úrazy, poškození věcí, ne/přijetí dítěte do ŠD, kdo může a kdo nemůže poskytovat ošetření, podávat léky, odpovědnost za dítě při vyzvedávání dítěte apod. Seznámíme se také s pravidly pro jednání s orgány veřejné moci.
Seznámíme se s aktivizujícími metodami, které může učitel využít ve výuce. Ukážeme skupinovou práci, problémové vyučování, práci s textem, některé metody zapůjčené z alternativních škol nebo převzaté z business sektoru a volnočasové výuky. Zaměříme se na to, aby metody umožňovaly diferenciaci, individualizaci, vzájemné učení a další důležité aspekty kvalitní didaktiky.
Cílem tohoto semináře je předat účastníkům inspiraci a nápady na to, jak zapojit jednoduché cirkusové prvky do aktivit s dětmi - podpoříme chuť dětí učite se novým věcem a budovat důvěru v sebe i druhé (spoustu cirkusových prvků totiž praktikujeme ve dvojicích). Děti tak díky cirkusové józe prohlubují i své vztahy s ostatními, trénují komunikaci a empatii jeden ke druhému.
Uvažujete o supervizi, ale rádi byste se o tomto tématu nejdříve dozvěděli něco více? Je právě pro Vás a Vaši školu supervize to pravé? Přijďte si vyzkoušet supervizi se zkušenou supervizorkou nanečisto, vyslechněte si celou řadu kazuistik a posuďte sami.
Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem i dospělým lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, zmírnit vztek, hněv i strach. Tento praktický seminář dá účastníkům spoustu inspirace a nápadů, jak zařadit tuto techniku do života dětí jak v mateřských školách, tak dětí ve školách základních.
Zákoník práce byl nedávno výrazně novelizován, projdeme tedy společně všehny zásadní změny, abychom se vyvarovali chybám. Zaměříme se na přijímání nových zaměstnanců, neplatná ustanovení v pracovních smlouvách, správné odměňování, výpočet příplatků, rozvržení a evidenci pracovní doby.
Výklad všech nových ustanovení zaměříme velmi prakticky, abychom zodpověděli specifické otázky v každodenní školské praxi.
Už žádné nudné slohovky, které děti nebaví psát a Vás nebaví číst! Společně si vyzkoušíme hravé a kreativní aktivity, které vedou k rozvoji psaného projevu žáků. Postupně si osvojíte až 24 aktivit, které jsou řazeny od jednodušších po složitější. Všechny je možné navázat na jednotlivé žánry a jevy probírané v hodinách ČJL.
Ministerstva školství a zdravotnictví připravila novou metodiku, která objasňuje, jaké zdravotní úkony mohou pedagogové vykonávat, a nabízí doporučení, jak podpořit žáky s různými zdravotními potřebami. Zodpovíme např. otázky, jako zda může mateřská škola požadovat lékařské potvrzení při přijetí dítěte nebo jak postupovat při závažném onemocnění žáka během školní docházky. Cílem webináře je seznámit účastníky s povinnostmi podle školského zákona a limity péče o zdraví žáků, které vyplývají z nové metodiky.
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB
Spustili jsme registrace na naši Letní školu moderní didaktiky!
1. turnus: 18. - 20. srpna 2025
2. turnus: 22. - 24. sprna 2025
Registrace zde