Kyberšikana je fenomén, který se v dnešní době prostupuje jak on-line, tak off-line světem. Její obětí může být kdokoliv z nás, bez ohledu na věk, pohlaví nebo povolání. Na webináři se seznámíme s podobami kyberšikany, ale také s preventivními opatřeními a potřebnou intervencí v případě, že probíhající kyberšikanu odhalíme.
Budeme se věnovat teoretickému definování kyberšikany a konkrétním podobám, kterých může v dnešní době přibývat. Důraz bude kladen na jednotlivé role, a to jak oběť a útočník, tak také přihlížející, interventi a preventisti. Účastníkům budou představeny kazuistiky z terapeutické praxe lektorky a jsou zváni ke sdílení vlastních postřehů a zkušeností s tímto negativním psychosociálním jevem.
KOMU JE SEMINÁŘ URČEN?
Seminář je určen vyučujícím na 2. stupni ZŠ, gymnáziích a SŠ.
Seminář proběhne online v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.
Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.
LEKTORKA
Lektorka a psychoterapeutka s vlastní praxí, vystudovala jednooborovou psychologii na Karlově univerzitě a následně obor kyber-psychologie na Nottingham Trent University. V rámci své praxe se věnuje právě oblasti kyberšikany a digitálnímu wellbeingu.
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB
jana@olchavova.cz
+420 602 87 17 87
dita@olchavova.cz
+420 773 27 03 20
Věděli jste, že rezervovat si své místo na semináři v roce 2025 můžete už nyní, ale platit stačí až v roce 2025?
Stačí, když tuto možnost zaškrtnete v registračním formuláři.
Těšíme se na vás!