Přijímací zkoušky na střední školy a maturita z velké části vycházejí z důkladného porozumění psanému slovu. Tomu se žáci naučí jedině tak, že budou číst a číst a číst. Jak ale vybrat literaturu, která bude žáky bavit, ale i rozvíjet jejich slovní zásobu a košatost jazyka?
České učebnice a čítanky pracují často s ukázkami pro dospělé čtenáře, což je pro začínající čtenáře demotivující. Je tedy na vyučujícím, aby s nedostatečně zastoupenu dětskou literaturou děti seznámil a dobře se orientoval ve velkém množství literatury určené dětem a mládeži.
Není vždy snadné najít vhodnou literaturu pro děti starší deseti let. Jak se orientovat v záplavě knih, která v České republice pro tuto věkovou kategorii vychází? Jak se trefit do vkusu mladých dívek a chlapců, a zároveň doporučovat knihy kvalitní? Jak podpořit čtenářství i u těch, kteří cestu ke knihám stále hledají? V semináři se podíváme na knižní produkci posledních několika let, ale zmíníme i osvědčené klasiky. Seznámíme se jak s konkrétními knižními tipy, tak se zdroji, které vám pomohou v orientaci na zahlceném knižním trhu.
Vyučující získají tipy, na co se zaměřit při výběru vhodných textů.
Seminář je určen především vyučujícím 2. stupně ZŠ a nižším ročníkům víceletých gymnázií.
Seminář proběhne v prostředí Google Meet, není třeba nic stahovat, nic instalovat, prostředí je velmi intuitivní a v češtině. Před seminářem obdržíte odkaz na seminář, který Vás vyzve, abyste se přihlásili pod svým Google (nebo účtem na Gmailu). Je to opravdu jednoduché, ale jsme připraveni Vám se vším pomoci.
Je velkou výhodou, pokud se můžete přihlásit z počítače, který má mikrofon a kameru, pokud je nemáte, není to nutně překážka, seminář lze absolvovat i jen jako posluchač a své dotazy či reakce psát na chat.
Je recenzentkou dětské literatury, spolupracuje s časopisem Tvar a s online literárními magazíny (Veranda, Mravenčí chůva). Zabývá se podporou čtenářství a předčtenářské gramotnosti.
Školení je akreditováno MŠMT.
Sledujte novinky a zajímavosti ze zákulisí našich seminářů i na FB